info@zdrsem.cz 732 377 537 (9:00 - 18:00)


Workshopy

předběžný seznam

13:30 - 14:30 Workshopy 1. blok

15:00 - 16:00 Workshopy 2. blok


  • Hovory s dispečerkou - volání na záchranku v simulacích

    Bc. Marky Dominika Kadeřávková

    Součástí velké části simulací na kurzech první pomoci je i hovor na záchranku. Workshop si neklade za cíl předvést ten jediný správný způsob vedení hovoru, spíše vás (jak jinak, než další simulací) nechat prozkoumat různé možnosti i limity volání o pomoc.

    1. blok

  • Komunikace jako součást kurzu první pomoci

    Mgr. Dita Voltr Podhadská DiS.

    Nejen tvrdé dovednosti jsou nutné pro kvalitní poskytnutí první pomoci. Pojďte si vyzkoušet komunikaci v náročných situacích a získat pár tipů, na co se zaměřit ve výuce

    1. blok

  • Celotělové křeče – co to je a jak simulovat (ve výuce :))

    MUDr. Robert Pleskot

    Jedna z nejdramatičtějších situací na ulici. Může znamenat jen krátkodobý problém nebo nastupující smrt. Příčiny celotělových křečí, proč je jich tolik a vypadají pokaždé jinak? Co je problém ve výuce? Předstírání křečí není jednoduché a jaké se v tom dělají chyby. Jak je používat ve výuce PP. Žádná křeč …

    1. blok

  • Lze natrénovat záchranu života o kávové přestávce? Trénink záchrany života na VR Pointu.

    Radim Šejnoha, AV Media

    Přijďte si vyzkoušet u kávy či čaje jak lze uchopit trénink záchrany života pomoci virtuální reality. Staňte se součástí konceptu, jak plošně protrénovat veřejnost v dovednosti zachránit lidský život.

    1. blok | 2. blok

  • Praktický nácvik třídění pacientů během mimořádné události

    Mgr. Michal Pospíšil

    Součástí předmětu medicína katastrof jsou praktické nácviky využívání základních nástrojů pro třídění (triage) osob při hromadném postižení osob. Medicína katastrof se od urgentní péče odlišuje nepoměrem zdrojů (např. lidských a materiálních), které při péči o větší množství postižených osob hraje důležitou roli v prioritizaci péče. Lekce je zaměřena na praktické využití modifikovaného třídícího nástroje START (Simple triage and rapid treatment).

    Hlavní cíl:Student je schopen v simulované situaci efektivně využít doporučený třídící nástroj využívaný prvosledovými složkami IZS (integrovaný záchranný systém) během hromadného postižení osob.

    1. blok | 2. blok

  • Chemický poplach

    Ing. Roman Říha

    Přijďte na workshop, který Vás provede krok po kroku mimořádnou událostí úniku nebezpečné chemické látky. Víte jak byste se o takové události dozvěděli? Zvládli byste zajistit Váš domov? A co kdybyste se museli přesouvat přes území zasažené nebezpečnou látkou? Klíčová slova k nalákání: "varování", "všeobecná výstraha", "improvizovaná ochrana povrchu těla a dýchacích cest", "evakuace", "dekontaminace". Na viděnou se těší První pomoc Tetín žije.

    1. blok | 2. blok

  • Porozumění - klíč k záchraně života

    Mgr. Alan Mejstřík DiS.

    Simulační workshop s využitím pokročilého pacientského simulátoru. Simulace jako pedagogický nástroj násobící edukační efekt (od znát a umět k použít). Vzdělávání porozuměním nikoliv dogmatem aneb i laický zachránce umí myslet.

    1. blok | 2. blok

  • Obsahovo-metodická poradna ZDrSEM

    MUDr. Barbara Nižnanská

    Je něco, nad čím na kurzech váháte? Jak učit konkrétní téma, jak ho procvičit v simulaci? Jaká simulace dává smysl a jaká už ne? Jak na kurzu pracovat s velkým počtem účastníků? Co je ještě ok a co už je “za hranou”? Máte-li své otázky, problémy, váhání - sem s nimi. Zkusíme se nad nimi společně zamyslet. A na oplátku prozradíme, nad čím váháme a co řešíme na kurzech my.

    2. blok

  • Klíčové dovednosti k zvládnutí cíle včasné KPR

    Standa Dlouhý

    Kdy lze chybu účastníka v simulaci nechat bez povšimnutí? Kdy a jak zařadit přísnější metr? Workshop je koncipován pro zkušenější lektory využívající simulační výuku.

    2. blok

  • Začni učit zážitkem aneb simulace pro začínající

    Mgr. Radka Zounková, Ph.D.

    Chtěli byste, ale nevíte, jak na to? Přijde vám to příliš složité a časově náročné? Nebo se simulacemi zrovna začínáte a ocenili byste podporu a radu s výzvami, které simulační výuka přináší? Na workshopu zažijete realizaci jednoduché simulace, která zapojí všechny účastníky a dostanete tipy a triky “jak na simulace a jejich rozbor”.

    1. blok | 2. blok

  • Intoxikace na kurzu – čím, kdy a jak?

    Ing. Dana Hladká

    Jak, pro koho a hlavně proč použít kratom, HHC, alkohol a případně jiné látky na kurzech v simulacích.
    Workshop s diskuzí: bude příležitost řešit nachystané simulace, ptát se, rozporovat i souhlasit.
    Předchozí osobní zkušenosti (s intoxikací či simulacemi) nejsou podmínkou účasti :-)

    1. blok | 2. blok

  • Maskování poranění - od laického po profi

    Mgr. Anna Kmecová

    Představíme si vybavení maskéra (a kde ho sehnat), ukážeme si různé materiály a techniky - od laických pro profi (těsto, latex, scarwax, silikon, med a krev), povíme si o zásadách používání rekvizit, vyzkoušíme si namaskovat zranění, vysvětlíme si roli maskéra na modelové situaci.

    2. blok



Seznam workshopů v obrázku, textovou verzi najdete ve vedlejší záložce
Konference Výuka první pomoci zážitkem, ZDrSEM 2023

Konference 2024

sobota 30. 11. 2024

KC Zahrada, Praha


Přihlásit se! Jako náhradník
Konference Výuka první pomoci zážitkem, ZDrSEM 2023