3. Konference "Výuka první pomoci zážitkem"

3.11.2018 se koná 3.ročník konference "Výuka první pomoci zážitkem"

Kde? V nových prostorách! Větší, lepší, ekologičtější a zajímavější. Tolik ve zkratce naše cíle pro třetí ročník. Že nesmíte chybět? O tom není pochyb! Honem zapsat datum do kalendáře, diáře či mobilu. Přihlašování bude spuštěno zde začátkem června. 

Máte nápad, koho byste si chtěli na třetím ročníku konference o zážitkové výuce první pomoci poslechnout? Pošlete nám svůj tip na email niznanska@zdrsem.cz

Chcete na konferenci prezentovat své zkušenosti, objevy či novinky? Pošlete nám krátké info na niznanska@zdrsem.cz , ať o vás víme! 

A na co se letos můžete těšit? První předběžný nástřel témat vychází zejména z vašich požadavků ve zpětných vazbách (za které moc děkujeme).

(Finální program bude samozřejmě stanoven až po uzávěrce přihlašování přednášek a může se tedy od prvního násřelu lišit)

  • Zaostřeno na děti - zážitková výuka první pomoci dětí ve školách, oddílech, klubech i spolcích
  • Alternativní způsoby výuky - elearning, videorozbory, probírátka a další
  • Specifické skupiny účastníků - outdoor, nemotivovaní dělníci, rodiče a chůvy, lektoři...
  • Zážitková pedagogika - její tváře, prostředky a rizika
  • Dopravní nehody - obsah i prioritizace tématu, prevence, způsoby výuky

 

 

Proběhl druhý ročník

Konference se zúčastnilo přes sto lektorů, učitelů a nadšenců učících první pomoc. Všem, kteří se zúčastnili, moc děkujeme, a ještě víc děkujeme těm, kteří odevzdali vyplněné zpětné vazby.  Podle těch (i podle našeho skromného mínění) se konference zdařila a zanechala za sebou hluboké stopy v myšlenkách účastníků. A to bylo cílem! Nechceme se chlubit, ale průměrná známka udělená konferenci ve zpětných vazbách bylo neuvěřitelných 9,26! (na stupnici 0-10, kde 10 je úplně nejlepší). Děkujeme všem a těšíme se na vás příští rok. Postupně se zde můžete těšit na fotky, přednášky  a videa, o všem budeme informovat i na našem facebookovém profilu

https://www.facebook.com/zdrsem/

Výzva k aktivní účasti

Vyzýváme všechny, kdo učí první pomoc a chtějí se podělit o své zkušenosti a poznatky, aby zaslali abstrakt své přednášky. Stejně tak, pokud máte nápad, požadavek, či náhlou inspiraci, co by mohlo na příští konferenci zaznít. Děkujeme!

Těšíme se!

 

První ročník:

První ročník konference "Výuka první pomoci zážitkem" se konal v sobotu 12. 11. 2016 v Praze.

Dle zpětných vazeb od účastníků měla konference velký úspěch a lidé odjížděli nadšení a motivovaní k další výuce první pomoci.

Náplní konference byly přednášky odborníků o výuce zážitkem a o její metodice i osm praktických workshopů simulační výuky. Účastníci si mohli vyzkoušet maskování poranění ale i dávání zpětné vazby na povedený i méně povedený zásah v simulaci, mohli zažít zábavný úvod do první pomoci i autonehodu.

Hlavním pořadatelem konference je nezisková organizace ZDrSEM - výuka první pomoci zážitkem z.s. Naším cílem je šířit kvalitní metodiku výuky první pomoci zážitkem a přispívat tak ke zlepšování úrovně výuky první pomoci v ČR. Spolupořadatelem je 1. lékařská fakulta  Univerzity Karlovy v Praze.   

 

Praktické informace:

 

  • Datum konání 11.11. 2017 od 8:30
  • Místo konání: Albertov 7, Praha 2, Fyziologický ústav 1.LF UK